Чорнобильська катастрофа, історія катастрофи — документальний фільм

Чорнобильська катастрофа, історія катастрофи — документальний фільм

Хронологія подій чорнобильської катастрофи

Історія катастрофи на Чорнобильській АЕС є важливою для розуміння основних подій, що трапились в той час. Через певну інформаційну заангажованість на сьогоднішній день майже не можливо знайти дійсно чітку та правдиву інформацію стосовно аварії, однак цілком імовірно вдається описати хронологію та точність подій.
Початком аварії можна вважати заплановану на 25 квітня 1986 року зупинку 4-го енергоблока. Причиною зупинки стало чергове обслуговування. Керівництво станції вирішило використати цю можливість для проведення певних випробувань. Одним із них була перевірка проектного режиму.
Саме випробування мало відбуватись при потужності в 700 МВт, але у зв’язку із помилками операторів, потужність було зменшено в декілька десятків раз менше. Загальна сума потужності склала всього 30 МВт. Зрозумівши цю помилку, було прийнято рішення стосовно того, аби обмежити потужність на позначці в 200 Мвт. Це рішення призвело до процесу швидкого отруєння активної зони реактора. З метою підійняти потужність було витягнуто частину керуючих стержнів.
Коли потрібна позначка потужності було досягнута, оператори підключили два додаткові насоси, що мали служити додатковим навантаженням для генераторів. Величина потоку води перевищила допустиме значення, а стержні ще більше підійняли. У зв’язку із цим оперативний запас реактивності опустився нижче за дозволені стандарти, однак персонал не дізнався про це.
О 1:23:04 розпочався експеримент. Через 36 секунд оператор блоку натиснув на кнопку аварійного захисту. Дослідники стверджують, що даний вчинок було продиктовано ще під час надання інструкцій перед випробуванням. Через подібну дію, аварійні та керуючі стержні занурились в активну зону реактора. Ця подія призвела до надто великого, майже аномального стрибку потужності. В наслідок цього пролунала послідовна серія вибухів котрі стали причиною повної руйнації реактору.
Щодо подальших процесів котрі відбувались на території станції та в середині реактору немає ніяких точних даних. Існують лише висунуті гіпотези, однак вони наразі не є підтвердженими.
Таким чином стає можливим дійти до висновку, що історія аварії на Чорнобильській атомній електростанції ще не розкрита до кінця. Історія приховує певні моменти, що могли б поставити точку в питанні причин та реальної ситуації на станції, тому лишається плекати надію, що в майбутньому подібні таємниці нарешті буде можливо відкрити.


230

Також рекомендуємо:

Цікавий документальний фільм про причини чорнобильської катастрофи. Чому сталась чорнобильська катастрофа та хто в цьому винен?
Коротко про основні події та факти чорнобильської катастрофи. Чому вона відбулася? Які наслідки? Що важливо знати про Чорнобиль?