Чорнобильська катастрофа коротко: основні факти, події

Чорнобильська катастрофа коротко: основні факти, події

Аварія на Чорнобильській атомній електростанції стала справжнім випробуванням для всього людства. Через вибух котрих відбувся на одному з реакторів АЕС, радіоактивне зараження не лише знищило велику кількість ресурсів та житлової площі, а й створило радіоактивну хмару, наслідки дії якої і сьогодні відчувають жителі Франції та Швеції.
Події катастрофи почались 25 квітня 1986 року. В цей день задля чергових ремонтних робіт зупинився четвертий енергоблок станції. Керівництво АЕС вирішило скористатись цією подією та провести ряд дослідницько-випробувальних робіт. В наслідок службової халатності та безвідповідальності працівників відбулось перевантаження блоку. Через стрімке підвищення потужності почалась серія вибухів котрі стали причиною вибуху на станції. Подальша доля, а точніше подальші події та процеси котрі відбувались всередині приладь лишаються невідомими.
Перші декілька днів керівництво Радянського союзу активно замовчувало факт цієї події. Як вважають більшість дослідників, саме через це тисячі громадян Української радянської соціалістичної республіки отримали фатальну дозу шкідливого випромінювання. Також про імовірні наслідки не підозрювали країни, що географічно розташовувались поряд з СРСР.
Після офіційного повідомлення в засобах масової інформації, почався процес евакуації місцевого населення та мобілізації сил задля ліквідації наслідків аварії. Ліквідаторами стали як державні службовці на кшталт кадрових військових, міліціонерів, пожежників, рятувальників, працівників сфери медицини. Так і пересічні громадяни. Звичайні люди потрапляли в зону ураження вважаючи ніби розпочалась війна. Достатньо часто чоловіків просто забирали з дому і при цьому нічого не пояснювали. Але були і ті, хто добровільно відправився боротись із катастрофою.
Наслідком аварії стала повна життєва обмеженість так званої «Зони», а також прилеглих до неї територій Білорусі та Росії. Більше двохсот тисяч інвалідів ліквідаторів. В цьому аспекті варто згадати, що тридцять тисяч із них не дожили навіть до пенсійного віку, отримавши надто велику дозу радіоактивного випромінювання.
Економічні втрати від вибуху склали 18 000 доларів США. Але це лише та сума котра була витрачена на ліквідацію наслідків аварії. Скільки країна понесла від втрати одного з джерел енергії точно невідомо.
Нажаль попри всю трагічність ситуації котра відбулась в 1986 році, навіть сьогодні багато деталей того що відбулось лишаються таємницею і швидше за все, ще не скоро стануть відомі.


633

Також рекомендуємо:

Хронологія подій чорнобильської катастрофи: які були причини, що відбувалося та які наслідки принесла катастрофа.
Цікаві документальні фільми про чорнобильську катастрофу, які потрібно побачити кожному. Історія чорнобильської катастрофи.