Чорнобильська катастрофа ліквідація — документальний фільм

Чорнобильська катастрофа ліквідація — документальний фільм

Що було після вибуху на ЧАЕС?

Після вибухів на Чорнобильській АЕС, відбувався процес мобілізації сил задля ліквідації наслідків аварії. Люди що рятували ситуацію нині відомі як ліквідатори.
Задля ліквідації наслідків вибухів на рівні країни було утворено урядову комісію, котру очолив заступник ради міністрів РСР Борис Щербина. Задля того аби можна було координувати роботу також утворились республіканські комісії в Білорусі, Україні та Росії. Першими до ЧАЕС відправились фахівці з атомної енергетики та військові. Це були як кадрові частини так і мобілізовані резервісти. Саме вони згодом і складуть кістяк майбутніх ліквідаторів. Слід зазначити, що через втрату документів про службу багато людей не змогли отримати звання ліквідатора. Основні роботи велись позмінно на період одного року. Зміна однієї людини закінчувалась тоді, коли вона набирала максимальну кількість радіаційного опромінення. Потім на її місце прибував новий ліквідатор. Загалом на перший період участь в роботах взяли приблизно 240 000 чоловік, але в наступні роки ця цифра збільшилась до 600 000 тисяч, тобто більше ніж пів мільйона радянських громадян.
Метою керівництва протягом перший днів було усунення подальших можливостей для забруднення. Ліквідатори доклали максимум зусиль для того, аби не дозволити джерелам випромінювання і надалі обдавати оточуючі території небезпечним випромінюванням. Було побоювання стосовно того, що через розплавлення активної зони можливий небезпечний контакт речовин, що міг призвести до подальших вибухів. Задля усунення цієї можливості було відкачано всю воду з місця подій. Це підкреслює особливу небезпеку роботи не лише в епіцентрі реактора, а й за його межами.
Після цих дій, розпочалась операція з встановлення об’єкта «Саркофаг». Для початку ліквідаторами були вжиті дії щодо побудови бетонного накриття. Через рішення керівництва відновити роботу перших трьох реакторів всі опромінені уламки на території АЕС було вилучено, зібрано та забетоновано всередині саркофагу. Приміщення трьох енергоблоків було дезактивовано. Наприкінці листопада 1986 року нарешті було завершено будівництво саркофагу над будівлею Чорнобильської атомної електростанції. Станом на сьогоднішній день було проведено низка робіт щодо поліпшення саркофагу радянських часів.
Таким чином можна відзначити непохитний героїзм людей котрі пожертвували власним здоров’ям заради вирішення проблеми глобального характеру.


382

Також рекомендуємо:

Коротко про основні події та факти чорнобильської катастрофи. Чому вона відбулася? Які наслідки? Що важливо знати про Чорнобиль?
Навіть знайдені скарби, про які мріяли сотні археологів, не допомогли відкрити всі таємниці наймолодшого і майже найзагадковішого володаря Єгипту.