Чорнобильська катастрофа, причини - пізнавальне відео

Чорнобильська катастрофа, причини - пізнавальне відео

Чому відбулася чорнобильська катастрофа?

На сьогоднішній день питання щодо визначення точних причин аварії на Чорнобильській АЕС, є достеменно невідомі. Причиною цьому слугує відома звичка радянських державних органів приховувати реальну інформацію та замінювати реальні факти, на дещо виправлені.
Загалом існує декілька версій причин того, що трапилось в 1986 році. Першочергово радянські керівні органи, включаючи КДБ повідомили про повну або часткову провину працівників атомної електростанції. Дана точка зору широко висвітлюється в ЗМІ і по сьогоднішній день. До слова, варто зазначити, що дану точку зору підтримали члени МАГАТЕ в 1986 році. Згідно до зазначеної позиції персонал станції допустився грубих порушень в тому, що був відімкнений захист енергоблоку, котрий при умовах перевантаження був би здатен зупинити весь процес. Окрім цього відмічається певне небажання дослухатись до оцінок фахівців в плані випробувань. А також замовчування того, що відбулось на період перших днів.
Проте з плином часу більшість фахівців зійшлась в думці переглянути офіційні причини. З цього приводу фахівці з МАГАТЕ в 1993 році видають нові записи стосовно причин аварії. До них зараховано було той факт, що реактор від початку свого будування мав помилкову конструкцію. Згідно з професійним дослідженням через жагу до здачі проекту під час однієї із п’ятирічок, будівники проявили професійну халатність та не приділили доцільної уваги певним конкретним моментам в будові споруди. Із цим частково пов’язують і думку стосовно того, що якби захист навіть і залишили б увімкненим, через службову халатність він би просто не зміг спрацювати в потрібному режимі та попередити вибух. Ще одним із аргументів є те, що персонал просто не попередили про можливі наслідки і рядові працівники навіть не підозрювали про увесь об’єм того, що могло трапитись. Останньою причиною зазвичай висувають той факт, що не дивлячись на ряд попереджень працівники котрі розуміли всю серйозність ситуації все ж відважились на експеримент.
В якості альтернативних версій причин виступають ряд досліджень що активно критикують питання побудови механізмів реактора. Це можуть бути і неточні вирахування щодо занурення окремих стержнів в охолоджувальну рідину, питання про неточні розрахунки стосовно швидкості і правильності передачі команд електронною технікою, а також низка інших фактів. Більшість з них є офіційно спростованою, але попри це інші лишаються питаннями на котрі ще варто знайти відповіді.


430

Також рекомендуємо:

Цікавий документальний фільм про чорнобильську катастрофу. Якими були наслідки чорнобильської катастрофи?
Хронологія подій чорнобильської катастрофи: які були причини, що відбувалося та які наслідки принесла катастрофа.