Чорнобильська катастрофа та її наслідки - пізнавальне відео

Чорнобильська катастрофа та її наслідки - пізнавальне відео

Наслідки чорнобильської катастрофи для України та світу

Аварія на Чорнобильській Атомній Електростанції на гіркому прикладі показала справжню силу так званого: «Мирного атому». Радянське керівництво часто полюбляло висловлюватись подібним чином стосовно атомної енергетики та її перспектив. Однак події 26 квітня, чітко показали все те, на що здатна брехня та халатність по відношенню до таких серйозних речей.

Наслідки катастрофи є доволі складними і по сьогоднішній день. Для початку варто зазначити, що під час ліквідації наслідків вибуху, участь в рятувальних роботах вели більш ніж двісті тисяч ліквідаторів зі всієї території Української РСР. Однак як то завжди буває в подібних ситуаціях, дослідники припускають, що керівництво Радянського Союзу дещо замовчує реальну кількість постраждалих людей. За своїм фахом ліквідатори були представниками різних професій. Серед яких часто зустрічались: військові, пожежники, медики, а також прості люди. Фактично тисячі чоловіків були примусово мобілізовані на боротьбу з катастрофою. Однак серед них були й ті, що виконували громадянський обов’язок. Їхня доля склалась не самим приємним чином. Близько тридцяти тисяч ліквідаторів померли від критичної дози випромінювання, ще двісті тисяч за офіційними даними є діючими інвалідами.

У зв’язку із подіями на АЕС, було знищено цілий етнокультурний регіон. Громадяни сучасних України, Росії та Білорусі постраждали більше за все. Однак і жителі Європи також до сих пір страждають на певні тяжкі захворювання пов’язані з радіоактивним випромінюванням. Не обійшла катастрофа стороною і рекреаційні ресурси країни. Флора і фауна регіону сильно постраждала і на сьогоднішній день досі перебуває в стадії відновлення. В даному випадку доцільним є також згадати за місцеве населення, адже біля 130 000 людей вимушені були покинути місця свого проживання. Окрім цього на сьогоднішній день вони також переживають наслідки опромінення.

Окрім більш людських проблем, аварія також несла і економічні наслідки. Ліквідація наслідків катастрофи коштувала країні 18 тисяч доларів, що стало непомірний ударом по економіці СРСР, котра перебувала на той час в затяжній економічній кризі.

В політиці наслідки також були присутні, адже саме через Чорнобиль, керівництво Радянського союзу більш тісно почало співпрацювати із країнами Європи. Також в країні припинили будівництва інших атомних станцій. Більшу увагу з цього моменту почали приділяти джерелам альтернативної енергії.


468

Також рекомендуємо:

Цікавий документальний фільм про причини чорнобильської катастрофи. Чому сталась чорнобильська катастрофа та хто в цьому винен?