Розвиток дитини в 1 місяць

Дитина 1 місяць: харчування, розвиток, вміння

Догляд за дитиною 1 місяць

Одразу ж хочу заспокоїти тих, хто думає, що доглядати за маленькою дитиною дуже складно. Не варто боятися. В перші ж дні після виписки із пологового будинку до вас прийде дільничний лікар і розкаже все, що необхідно знати про гігієну та годування новонародженої дитини. Вам розкажуть, як правильно доглядати за пупком дитини, як її мити і чого варто остерігатися.

Гуляти з маленькою дитиною можна буде аж через 2 тижні. До того часу імунітет малюка ще не настільки сильний, щоб боротися з такою кількістю нових інфекцій.

Годування дитини 1 місяць

Щодо харчування дитини в перший місяць життя, дуже складно сказати щось загальне для всіх. В цей період дитину потрібно годувати на вимогу, по її потребі. Ніхто краще за дитину не буде знати, скільки їжі вона потребує, тому просто будьте уважними до малюка і з харчуванням не буде проблем.

Дитина такого віку може харчуватися кожних півгодини. Це є в межах норми і не повинно вас лякати. Дитині в такому маленькому віці потрібно багато материнського молока. Але якщо ваша дитина хоче їсти раз в 3 години, це теж в межах норми і не є приводом для хвилювань.

Щодо підгодовування кашками, все, знову ж таки, дуже індивідуально. Деякі діти довгий час харчуються тільки материнським молоком, інші одразу ж додатково їдять кашки, а деякі взагалі не хочуть їсти молока. У будь-якому разі, в кожному з випадків є ряд своїх плюсів та мінусів.

Купання дитини в 1 місяць

Купати дитину від самого народження потрібно кожного дня. У водичку можна додавати ромашку, або череду, але не потрібно із цим переборщувати. Раз на тиждень дитину миють із милом. Найкраще проводити водні процедури перед сном, більшість дітей після них дуже гарно засинають.

Вправи для розвитку дитини в 1 місяць

Для гарного фізичного розвитку маленької дитини її вже з перших днів життя періодично кладуть на животик, щоб вона вчилася підіймати голівоньку, а також, із новонародженою дитиною необхідно займатися гімнастикою. Дуже-дуже обережно потрібно розводити ручками та ніжками дитини, щоб суглоби розрухувалися і ставали міцнішими.

Додатково потрібно працювати над рефлексами дитини. Для цього на долоньку малюка ставлять палець, щоб він пробував його хапати. Те ж саме можна робити з ніжками — ставити палець на ступню.

За допомогою фітбола можна розвивати вестибулярний апарат дитини: покласти дитину на м’яч животом і, обов’язково притримуючи, покачувати в різні сторони. Після вправ на животі можна класти дитину спиною на м’яч.

Чи посміхається дитина в 1 місяць?

Деяким батькам може здаватися, що дитина у віці 1 місяця посміхається. Цілком можливо, що це дійсно так, але ці емоціні реакції в дитини поки несвідомі і не контрольовані, тобто, посмішка не викликана конкретними подіями. Скоріш за все, дитина просто вивчає рухи свого обличчя. Але дуже-дуже скоро ваш малюк зможе відповісти на вашу посмішку своєю справжньою, щирою реакцією.


189

Також рекомендуємо: