Розвиток дитини в 1 рік

1 рік життя дитини: розвиток та основні досягнення

Ріст і вага дитини в 1 рік

В 1 рік дитина важить до 11 кг та має зріст до 78 см.

У цьому віці деякі діти вже починають бігати, хоча не всі. У всякому випадку, повзає дитина вже дуже добре, легко оминаючи будь-які перешкоди на шляху. Дитина дуже непосидюча і її практично не можна залишити довго сидіти на одному місці. Навіть з ліжечка, в якому раніше можна було залишити її на якийсь час і знати, що вона не вилізе, тепер малюк може почати вилазити. Тому батькам потрібно бути дуже уважними та обережними, бо дитина може впасти і сильно вдаритися при спробі “втечі” із ліжечка.

Ігри та іграшки для дітей в 1 рік

Якщо дитинка вже вміє ходити, то вона в свої 12 місяців може опанувати спеціальний велосипед без педалей. Вміють діти такого віку і кататися на іграшці-конику, а також, люблять танцювати, тому їм дуже сподобається будь-яка музична іграшка. Часто діти в 1 рік люблять гратися м’ячем, з великою радістю кидають його та приносять, якщо кинете ви. Саме для дітей такого віку призначені розвиваючі іграшки, в яких потрібно підібрати фігурку правильної форми та вкинути в дірку. Кількість цікавих забавок для дітей такого віку вже дуже велика, тому навряд чи у вас виникне проблема із подарунком на день народження для дитини в 1 рік..

Меню дитини в 1 рік

В 1 рік в дитини вже дуже і дуже багате меню. В принципі, можна сказати, що дитина їсть вже майже все (але корисне!). Звісно ж, не можна годувати дитину в 1 рочок сильно гострим, смаженим, жирним, надмірно солодким з великою кількістю цукру, чи кислим, але це не бажано їсти і в дорослому віці.

В раціоні дитини вже давно є каші, супи, нежирне м’ясо та риба, овочі, фрукти, кисломолочні продукти, соки та компоти. Не бажане для дитини хіба вживання чаю та кави, бо вони дуже сильно збуджують нервову систему (трав’яні чаї, навпаки, можуть надто сильно розслабити), але, знову ж таки, і для дорослих користь цих продуктів під питанням, тому не дивно, що вони небажані для дітей.

Психологічний та емоційний розвиток дитини в 1 рік

Дитина в 1 рік дуже комунікабельна (хоч і не кожна із чужими), навіть якщо вона ще не вміє розмовляти. В неї дуже виразна міміка і всі емоції яскраво видно на маленькому личку. Малюк дуже прив’язується до рідних та близьких, постійно потребує спілкування із ними. Чужих же людей дитина може боятися та починати плакати, коли ті хочуть нав’язати їй контакт.

Хоча є дуже комунікабельні діти, які, на здивування батьків, легко контактують із малознайомими людьми, ініціюють спілкування та дуже захоплені цим процесом. Таких дітей часто називають “циганськими” і я думаю, ви часто зустрічали таких на вулиці, або у транспорті. Вони зачіпають перехожих людей, пробують із ними розмовляти, щось розповідати та часто хочуть подарувати вам свою іграшку.

В тому, наскільки відкрита дитина до спілкування, можна вже побачити початки її характеру та темпераменту.


280

Також рекомендуємо: