Розвиток дитини в 10 місяців - поради батькам

Розвиток дитини на 10 місяці - поради + відео

Фізичний та сенсорний розвиток дитини на 10 місяці

У віці 10-місяців дитина важить до 10 кг і має зріст до 75 см. Вагу дитина набирає вже не так швидко, як раніше. Зараз кожного місяця додається у вазі 200-300 г, тоді як в попередні місяці прибавка у вазі становила 600-700 г.

Деякі діти у цьому віці вже сміливо і повністю самостійно ходять, хоча інші вміють тільки повзати. Як би не було у вашому випадку, це точно не привід засмучуватися. У кожної дитини свій темп розвитку і в кінцевому результаті всі однаково добре навчаться ходити.

Незалежно від того, чи вміє ваша дитина вже бігати у 10 місяців, чи тільки повзати і несміливо підніматися на ніжки, вона все одно буде дуже активною. Діти в 10 місяців — ще ті непосиди.

Інтелектуальний розвиток. Ігри для розвитку дитини в 10 місяців

Розумовий розвиток дітей в 10 місяців характеризується тим, що вони дуже активно цікавляться всім оточуючим. Навіть якщо у дитини не буде багато іграшок, вона буде настільки захоплена всім новим, що трапляє їй на очі, що це буде повністю заміняти їй іграшки. В магазинах ви можете знайти дуже багато ігор для дітей цього віку, але не радимо скуповувати надто багато іграшок. Дитина може не оцінити “круту” іграшку, яка так сподобалася батькам, тому ви просто викинете гроші на вітер.

Постарайтеся привчати дитину до найпростіших механізмів, нехай вона вчиться щось відкривати та закривати, запихати один предмет в інший, вмикати та вимикати. Для цього підійде будь-що з предметів побуту, тільки не дуже ламке та крихке.

Вам доведеться просто змиритися, що дитина у віці 10 місяців буде дуже часто ламати як іграшки, так і побутові предмети. Що ж поробиш, вона зараз все досліджує (і на міцність теж).

Мовлення дітей в 10-місячному віці

Деякі діти у 10 місяців починають говорити склади та деякі слова. Розмовляйте із дитиною якомога більше в цей час, щоб вона мала стимул розмовляти із вами теж, збільшувала свій словниковий запас та вчилася правильно вимовляти нові слова.

Знову ж таки, не всі діти починають говорити у 10 місяців і це теж не привід засмучуватися. Можливо, у дитини просто не дуже говіркий характер, але вона все одно обов’язково навчиться говорити.

Ріжуться зубки у дитини в 10 місяців

В 10 місяців у більшості дітей вже є як мінімум один зуб. Процес прорізання зубів для кожної дитини є досить болючим. Дитина може плакати, капризувати і в неї може навіть підніматися температура. Не панікуйте та не думайте, що дитина точно захворіла, якщо при цьому в неї немає ніяких інших симптомів простуди чи отруєння. Можливо, вам доведеться придбати в аптеці обезболюючі засоби, які створені спеціально для дітей такого віку і для подібних ситуацій. Ми сподіваємося, що процес росту та розвитку у вашого малюка пройде якомога більш радісно та безболісно.

Емоційний розвиток дитини в 10 місяців

У віці 10 місяців можна помітити період особливо сильної прив’язності дитини до матері. Звісно ж, мама була дуже потрібною дитині і до того часу, але саме в цей час по дитині видно, що вона потребує постійної фізичної присутності матері, плаче, якщо її немає і довгий час не вдається поспілкуватися. Видно, що зараз для дитини надзвичайно важливим є задоволення не тільки фізіологічних, але й емоційни потреб.

Постарайтеся не відлучатися від дитини надто довго, тому що в цей час у дитини формується відчуття прив’язності і довіри до оточуючих, і від того, наскільки успішно пройде цей період, залежить психологічний розвиток дитини і її вміння довіряти та відчувати прив’язаність у майбутньому.

Розвиток дитини 10 місяців відео


228

Також рекомендуємо: