Розвиток дитини в 3 місяці + відео

Розвиток дитини в 3 місяці: що важливо знати?

У віці 3 місяців дитина починає більш-менш яскраво виражати свої емоції. Вона активно агукає і видає інші смішні звуки, посміхається. Уважні батьки навіть можуть почути, що дитина починає вголос сміятися.

Про негативні емоції трьохмісячна дитина починає попереджати заздалегіть. В цей час ви можете помітити в дитини особливу гримасу із скривленням губи, яка свідчить про те, що малюк незадоволений чимось і от-от голосно розридається. В 3 місяці дитина дуже любить спілкуватися, активно реагує на голос дорослого, який розмовляє з нею і якщо у момент, коли дитина незадоволена, почати розмовляти з нею і відволікти її, вона заспокоїтись і перейняти ваш настрій.

Чіткої координації рухів у цьому віці в дитини ще немає, вона зрідка може щось хапати ручкою, якщо піднести предмет до неї, але сама навряд чи схопить іграшку, яка висить над нею (хоча буде намагатися). В той же час, малюк починає перекручуватися, перекидатися з живота на спину, тому батькам потрібно дуже ретельно слідкувати за безпекою, щоб дитина не впала з ліжка і не травмувалася.

В цей час дитина вже потребує більше молока. Оскільки його може не вистачати, то дитину починають підгодовувати різними сухими сумішами, які перед вживанням розводять водою. До речі, зрозуміти, що дитина хоче їсти, не так вже й легко, бо вона майже постійно кусає кулачки і це можна сприйняти за те, що вона голодна. Та це не завжди так. Знайте про це і не перегодовуйте дитину.

Рано вранці (в годині 7) дитина прокидається і часто більше не хоче лягати спати аж до 11 години. У 3 місяці дитина лягає спати приблизно 6 разів на добу. Періоди бадьорості між сном в середньому близько години-півтори.

Дуже корисно для малюк в цей час спати на вулиці. Прекрано, якщо у вас є своє подвір’я, або балкон. В такому випадку ви просто можете залишити дитину там у візочку і час від часу приглядати за нею. Якщо ж ні, то знайде, що гуляти з дитиною вам доведеться кожного дня по кілька годин. В цьому є і свої плюси, бо у візочку дитина дуже гарно заколисується і міцніше спить.

При укладанні дитини спати у візочку ніколи не забувайте про такі пристосування як антимоскітна та антидощова накладка. У випадку, якщо ви кладете дитину спати в теплу пору року, її обов’язково потрібно прикривати марлевою тканиною, яка “дихає”: пропускає повітря (це обов’язково!), але не пропускає комах. Інакше дитину можуть покусати комарі, або її сон постійно будуть тривожити інші комахи, вона буде прокидатися кожні кілька хвилин, а це негативно позначиться і на її самопочутті, і на вашому.

У випадку, якщо ви вийшли гуляти і схоже на те, що може піти дощ, тримайте про запас спеціальну накидку, яка не пропускає вологу. Але також дуже уважно перевірте, чи є доступ повітря всередину візочка, щоб дитина не задихнулася. І звісно ж, якщо на вулиці злива, краще утриматися від прогулянок і перенести їх до часу, коли закінчиться дощ.

Який розмір одягу в дитини у 3 місяці

  • У віці 3 місяців розмір одягу дитини може доходити до 62 (але це залежить від виробника). Частіше розмір менший, та якщо у вас є знайомі з тримісячними малюками і ви хочете зробити подарунок, краще купуйте одяг 62 розміру, тоді він не буде надмірно великим, але точно не буде малим. У всякому випадку, до цього розміру дитина доросте дуже швидко.
  • В 3 місяці дитині підходять підгузники 2 розміру.

255

Також рекомендуємо: