Розвиток дитини в 5 місяців

Розвиток дитини: п'ятий місяць — відео

На п’ятому місяці дитина має зріст близько 63-67 сантиметрів і вагу 6,5-8 кілограм. Вона вже може пробувати підійматися, тримаючись ручками за пальці мами. Ще трохи і дитина навчиться повноцінно сидіти. Повзати ще вміє далеко не кожна дитина, але спроби повзти в цьому віці вже є.

Координація рухів стає все більш розвиненою. Дитина може тепер не просто міцно тримати якийсь предмет, але й схопити його в русі.

У 5 місяців дитина вже дуже уважно слухає, що ви їй говорите і починає пробувати повторювати окремі звуки. До повноцінних слів ще дуже далеко, але прогрес в розвитку мовлення очевидний і це не може не тішити.

Спить дитина у 5 місяців близько 15 годин на добу: 10 з них у нічний час і 5 — вдень.

Діти, які до цього часу були на грудному вигодовуванні, продовжують пити в основному материнське молоко, а от ті, які харчувалися сумішами, за умови недобору ваги, повинні поступово починати вживати додатково іншу їжу (наприклад, кашки).

В дитини ріжуться зубки: що робити? Як полегшити біль?

Хоч це ще і зарано, але у деяких дітей на п’ятому місяці вже можуть почати прорізатися зубки. Ви повинні бути готовими до цього. Порадьтеся із лікарем щодо засобів, які допоможуть полегшити страждання маляти. Діти, у яких ріжуться зубки, часто не можуть спати вночі, бо саме в цей час біль посилюється.

Також, помічними в цій ситуації можуть бути спеціальні іграшки із гуми та з водою всередині. Покусуючи їх, дитина робить масаж ясен. Охолоджуйте (і обов’язково ретельно мийте!) ці іграшки перед тим, як давати дитині і тоді холод може трошки заморожувати біль.

Розвиваючі ігри для дітей у 5 місяців

Ніщо так не розвиває вміння дітей, як гра. Для того, щоб розвинути дитину фізично та розумово, в 5 місяців можна застосувати 2 гри:

  • Для того, щоб дитина вчилася повзати, можна перевернути її на животик і покласти перед нею якийсь дуже бажаний предмет: улюблену іграшку, щось нове і не вивчене, або просто щось дуже яскраве і таке, що цікавить дитину. Але предмет потрібно покласти на таку відстань, щоб дитина буквально пару сантиметрів не могла дотягнутися до нього. Малюк буде хотіти досягнути ручками до предмета і поступово вчитиметься повзти.
  • Для розумового розвитку дуже корисно при ходінні по хаті з дитиною на руках часто звертати увагу на певний предмет, який є в кімнаті (“Ось чайник”, “Дивись, це — лампа”). Цей предмет обов’язково має бути таким, щоб зацікавлював дитину. Після того, як ви кілька днів проговорите з дитиною, що де знаходиться, можна поступово пробувати запитувати в дитини: “А де чайник?”, “А де лампа?”. Діти у віці 5 місяців вже розуміють мову і, хоч вони нічого не можуть сказати, на запитання дитина може повертати голову у спробах знайти те, що про говориться.

248

Також рекомендуємо: