Теорія ігор. 1. Лекція Вступ. Відео уроки математики

Теорія ігор. 1. Лекція Вступ. Відео уроки математики

Протягом життя ми постійно взаємодіємо з іншими людьми. Маленькі діти, намагаючись домогтися того, щоб батьки купили вподобану цукерку, часто шантажують батьків своїми слізьми. Приймаючи рішення заплакати, дитина ризикує - вона не знає, як поведуть себе тато з мамою. У трохи більш дорослому віці абітурієнти, які вибирають вуз, приймають складне рішення про те, до яких університетів подати документи.

Помилка може коштувати дорого: при неправильній стратегії можна опинитися в слабкому університеті або взагалі залишитися без заповітного студентського квитка. Закінчивши вуз, юнаки і дівчата починають шукати роботу. Перед інтерв'ю з роботодавцем вони студіюють статті в інтернеті про те, що можна і чого не можна говорити на інтерв'ю, - вони намагаються знайти найкращу стратегію своєї поведінки, виходячи з очікувань компанії, в яку вони влаштовуються.

Всі ці ситуації об'єднує те, що рішення, які приймають одні люди, впливають на інших людей. Такі взаємодії називаються стратегічними. Саме їх вивчає теорія ігор.

Щоб проаналізувати ту чи іншу реальну життєву ситуацію стратегічної взаємодії і знайти оптимальний варіант поведінки в ній, необхідно зробити дві речі. По-перше, необхідно формально записати ситуацію на мові теорії ігор, тобто створити модель (гру). По-друге, після того як модель (гра) складена, її необхідно вирішити. Цьому ми будемо вчитися протягом курсу. Ми розберемо основні види ігор (одночасні і послідовні, з досконалою і недосконалою інформацією, коаліційні і некоаліційна), наведемо способи їх вирішення і обговоримо їх на численних прикладах.


234

Також рекомендуємо: