Уроки фотографії в ручному режимі для початківців

Уроки фотографії в ручному режимі для початківців

Більшість людей відчувають час від часу приплив натхнення. Такі пориви змушують творити прекрасне і протистояти їм дуже-дуже важко. Є дуже багато способів реалізувати свій творчий потенціал. Одним із них є фотографія.
Це тільки здається, що мистецтво фотографії є дуже простим і оволодіти ним зможе будь-який дурень. По-перше, для того, щоб робити красиві знимки, треба володіти естетичним чуттям, не гіршим ніж в художника. По-друге, фотоапарат — досить складна техніка, яка “начинена” безліччю функцій, а не лише однією кнопкою, як прийнято вважати. Безсумнівно, більшість з нас знають на фотоапараті лише три кнопки: спуск, ввімкнення спалаху і кнопка живлення. Особливо “просунуті” знають ще про макрозйомку. І багатьом для фотографування дійсно достатньо цих функцій, але якщо Ви хочете стати профі в фотографській справі, то Вам потрібно знати трошки більше.

Як правильно фотографувати

Незважаючи на те, що на більшості дзеркальних фотокамер є автоматичний режим зйомки, фотографувати на ньому, якщо Ви хочете стати справжнім фотографом, є тяжким гріхом. А все тому, що зйомка на ручному режимі відкриє Вам стільки можливостей в мистецтві фотографування, що Вам поки і не снилося.

Як навчитися фотографувати дзеркальним фотоапаратом

Всі дзеркальні фотокамери мають багато режимів фотографування. Деякі з них є спеціально запрограмовані під певні умови, як от нічна зйомка, зйомка проти сонця, фото тварин в русі і тому подібне. В кожної моделі фотоапарата свої стандартні набори режимів і ці режими можуть сильно відрізнятися в назвах, хоча суть в них всіх приблизно однакова на всіх фотоапаратах. На деяких фотокамерах є наявна більша кількість режимів, на інших багатьох немає, але абсолютно на всіх фотоапаратах є ручний режим, а також режими з пріоритетом витримки та пріоритетом діафрагми. Саме ці режими фото — це те, що дозволить Вам керувати фотографією повністю.

Як фотографувати в ручному режимі

Якщо Ви вирішили стати на шлях професійного фотографа, або серйозного фотоаматора, Вам доведеться при зйомці керувати одразу ж кількома параметрами: витримкою, діафрагмою, світлочутливістю (ISO) та фокусом зображення. Також, якщо Ваша техніка це дозволяє, Ви можете керувати спалахом. На початку здається, що Ви ніколи не “приручите” ці всі параметри одразу ж і не зможете все врахувати. Так, спочатку це дійсно буває складно, але складність ця полягає тільки в тому, що Ви не звикли думати про стільки параметрів одразу ж, вони для Вас нові і Ви, можливо, не до кінця зрозуміли, як вони працюють. Першій рази налаштування будуть займати у Вас по кілька хвилин, поки Ви не зробите все правильно і фото не вийде ідеальним, або наближеним до ідеалу, та “рука наб’ється” і дуже скоро Ви зможете з легкістю підібрати всі потрібні параметри за кілька секунд.
Так, зйомка в ручному режимі не має нічого спільного із тим простим натисканням однієї кнопки, яке пройшов абсолютно кожен, хто тільки-тільки познайомився з фотоапаратом. Більшість із людей на цьому і зупиняються, нічого не втрачаючи при цьому, бо вони ніколи не будуть займатися фотографією серйозно. Та якщо ви вирішили опанувати фотомистецтво, я Вам наполегливо рекомендую поставитись до цього серйозно і Ви побачите, як сильно зміниться якісь Ваших фото і які дива зовсім скоро Ви зможете творити.

Для того, щоб опанувати всі тонкощі поводження з фотокамерою, пропоную Вам кілька підбірок чудових відео. Творчих успіхів Вам і всього найкращого!


559

Також рекомендуємо: