Відео уроки скелелазіння

Відео уроки скелелазіння онлайн

Що таке скелелазіння?

Скелелазіння - відносно молодий вид спорту. Відокремилося від альпінізму в середині 50-х років. За 50-60 років свого існування завоювало величезну популярність по всьому світу.
У багатьох часто виникає питання: чим же скелелазіння відрізняється від альпінізму?

Ну, по-перше, ви не тягнете величезні рюкзаки, набиті всім необхідним для похідного життя, все скелелазне спорядження легко поміщається на дні багажника вашого автомобіля або невеликого рюкзака.

Потім не треба йти кілька днів до стіни, по якій ви збираєтеся лізти. Максимальний час ходьби від автопаркінгу або скелелазного кемпінгу - 20-30 хвилин.

Нарешті, ви не морозите собі пальці, вас не засипають лавини і каменепади, не страшні сніг і дощ, не доводиться страждати від кисневої недостатності.

Скелелазні маршрути бувають різної висоти: від 10 до 80 метрів. На реальних скелях місце майбутнього маршруту попередньо ретельно чиститися, щоб камінці не сипалися які страхують вас. Потім в породу вбиваються болти, кожен з яких витримує навантаження приблизно в 2 тонни. Таким чином, створюється максимальна надійність і безпека для лазання.

Для скелелазіння комфортною є температура 15-20 градусів. Якщо температура вище або ніжча, йде дощ або сніг, скелі знаходяться далеко від дому, скелелази йдуть на скеледроми - ідеальне місце для лазіння, де створені всі необхідні умови для тренувань: постійна комфортна температура, будь-які елементи рельєфу і кути нависання стін, всілякі види зачіпок , м'які мати, силові тренажери для комплексного тренування і т.д.

На скеледромах готувальник трас з різного виду зачіпок створюють різноманітні головоломки, які вам доводиться вирішувати. Створені (накручені) траси тестуються трьома - чотирма досвідченими скалолазами, за результатами тестування виноситься вердикт: який ступінь складності має даний маршрут.
Категорії складності - це найголовніший критерій, за яким скелелаз може оцінити рівень своєї підготовки. Складність трас починається з 3 (трійки) або 4 (четвірки) - така траса складається з набору великих, зручних зачіпок - ручок, а стіна, як правило - вертикальна, без будь-якого негативного ухилу. Верхня межа складності на сьогодні - 9В +, пролізти такі позамежні маршрути після довгого напрацювання рухів (іноді протягом декількох років) здатні всього кілька скелелазів в світі.

А як же екстрим і романтика, запитаєте ви?

Не питання! До ваших послуг 400-500 метрові стінові маршрути, пробиті під лазіння, а також траси, де відстань між гаками (точками кріплення страховки) становить від 4-х до 8 метрів. Тобто, падати в разі зриву вам доведеться 10-15 метрів. Крім того, існує лазіння без страховки - вимагає залізної волі і впевненості у власних силах.

З фізики скелелазіння задіє всі групи м'язів. Воно розвиває координацію й пластику рухів, вольові якості людини, а також відмінно допомагає боротися зі стресом в нашому повсякденному житті.

Однак, вигоди заняття скелелазінням не обмежуються придбанням сталевої хватки й пластичності. Скелелазні райони в більшості випадків розташовуються в дуже мальовничій гірській місцевості, де кожен може відчути себе частинкою природи і долучитися до прекрасного.

Яке буває скелелазіння?

Лазанння на швидкість - чисто спортивний вид. Хто швидше пробіжить той чи інший відносно простий маршрут.

Лазанння на складність (має дві категорії оцінки) оцінюється висота підйому:

а. On-sight - пролізання маршруту з першої спроби.
b. Afterwork - пролізання маршруту після попереднього опрацювання. Іноді щоб пролізти будь-який граничний маршрут, треба витратити кілька місяців або навіть років. Зате радість такої перемоги залишиться з вами на все життя.

Боулдерінг - дуже потужні траси, як правило, короткі і не вимагають наявності страхувальної мотузки. Як страховки використовуються переносні мати. По висоті боулдерінгових маршрути не перевищують 5-6 метрів.

Скелелазіння - технічний вид спорту. Уміння красиво і раціонально розташовуватися на стіні досягається шляхом тривалих, планомірних тренувань. Спроби самостійно навчитися лазити іноді призводять до сумних результатів. Напрацювати неправильну, смикливу техніку - легко, але щоб відучитися від неї іноді потрібні роки. Тому вчитися лазити краще в скелелазних школах, з персональним тренером або в колі досвідчених друзів скелелазів. Хоча правильна техніка і напрацьовується найважче, але зате залишається з вами на все життя.


Оберіть урок для перегляду

251

Також рекомендуємо: