Як малювати олійними фарбами (онлайн урок)

Як малювати олійними фарбами (онлайн урок)

Навчальне відео “Як малювати олійними фарбами” – це чудова можливість дізнатися, як почати користуватися вищесказаним типом фарб. Справжній майстер своєї справи, досвідчений художник прочитає вам відмінну відео лекцію в ході якої з задоволенням продемонструє, як правильно розмішувати, зводити і малювати маслом. Сподіваємося, представлене навчання допоможе у ваших починаннях!

Перш ніж приступити до живопису маслом, треба згадати про необхідні інструменти і матеріали. Для живопису маслом крім фарб нам знадобляться чотири плоскі щетинні кисті №10, мастихін самого маленького розміру для змішування фарб, палітра з фанери що не вбирає масло (для цього палітру просочують оліфою і висушують кілька разів), розчинник для фарб – пінен або очищений скипидар – і невелика баночка для нього, ганчірки і грунтований картон.

Картон для навчальних робіт можна приготувати дуже просто: будь картон покриваєте не надто густо нітроемалью з аерозольного балончика. Колір грунту повинен бути нейтральним сірим. У всіх завданнях цього розділу ми будемо використовувати картон розміром приблизно на 35х25 см, але не менше А4.
Наш курс не передбачає докладного вивчення техніки олійного живопису.

Ми обмежимося лише ознайомленням з нею на рівні етюдів. Етюдом ми будемо називати виконане за один сеанс (2 – 4 години) зображення, в якому знайдені всі основні тонові і колірні відносини без докладної деталізації. У всіх постановках ми будемо використовувати додаткове джерело освітлення – підсвічування.

Як малювати олійними фарбами

У композиції повинні бути присутніми білий і дуже темний предмети. В етюді малюнок може бути не дуже суворим, його можна зробити пензлем рідко розведеною фарбою нейтрального кольору. Видавимо на палітру чорну фарбу і білила. Потім за допомогою мастихіна зробимо кілька проміжних сірих кольорів. На цей раз нам знадобляться дві кисті – одна для темних кольорів, інша – для світлих.

При використанні двох кистей нам достатньо буде просто насухо витерти кисть ганчіркою перед тим як взяти інший колір.
Олійні фарби відносяться до криючих. Це означає що грунтом не просвічує крізь мазок, мазок кладеться щільно навіть якщо фарба кілька розлучена розріджувачем. Фарба на кисті обов’язково повинна бути однорідною за кольором – заміси мастихіном (не пензлем!) На палітрі робляться до повної однорідності.

Ні в якому разі не слід розмазувати фарбу по картону і, тим більше, розтирати. Зробивши заміс мастихіном, по необхідності додавши розчинник, ми набираємо фарбу на кисть як цемент на кельму і кладемо фарбу на картон як якби ми латали цементом ямку на стіні. Покладений мазок не чіпаємо більше, крім того випадку коли він виявляється неправильним – тоді счищаем його мастихіном. З виправленнями не слід поспішати – спочатку треба набрати достатню кількість відносин щоб було з чим порівнювати.

Послідовність роботи така ж як і при роботі мазком аквареллю, але мазки можна класти відразу впритул один до одного, так як масляні фарби не розтікаються. Обов’язково дотримуватися правила пошуку подібного в різному і різниці в подібному.
Якщо в роботі аквареллю білий папір задавала один з меж тонового діапазону, то при живопису маслом ця роль належить білилу. Відразу напишіть найсвітліше і саме темне місце – це полегшить орієнтування в тонових співвідношеннях.


Оберіть урок для перегляду

2375

Також рекомендуємо:

Як малювати ікону – це приголомшливе відео навчання, з якого ви дізнаєтесь про головні техніки і основи малювання ікон.