Як підібрати інструменти для бісероплетіння відео урок

Як підібрати інструменти для бісероплетіння відео урок

Перед тим як почати будь-яку творчу діяльність, потрібно знати, які інструменти будуть необхідними в процесі творчості. Щодо бісероплетіння, інструменти можуть відрізнятися в залежності від того, які саме техніки Ви збираєтесь використовувати.

Основні техніки бісероплетіння

 1. Хрестик.
 2. Мозаїка (пейот).
 3. Плетіння.
 4. Нанизання.
 5. Стовпчик (голочка).
 6. Ткацтво або квадратний стібок (Square Stitch). Ткацтво - техніка прямого щільного бісероплетіння горизонтальними рядами, схожого на гобеленові плетіння.

Ще сильніше будуть відрізнятися потрібні інструменти, якщо Ви хочете зробити якийсь виріб із бісеру, відмінний від прикрас. Наприклад, для виготовлення дерева із бісеру Вам будуть потрібні й інші інструменти, які до бісероплетіння не відносяться.

Інструменти для виготовлення дерева із бісеру

 • Бісер. Це основний матеріал в цій справі. Він буває китайським, чеським, японським та інших країн, але перераховані найбільш ходові. Китайський — найдешевший. Я купую саме китайський, мені немає сенсу замовляти через інтернет-магазини дорогий чеський, тому що я не плету прикрас, в яких така важлива зносостійкість і висока якість чеського або японського бісеру, їх адже носять, знімають, одягають і постійно рухають. Якщо сплести якусь квіткову композицію для інтер'єру, можна припустити, що її не стануть постійно чіпати або носити по вулиці... Вибір за вами. Чеський бісер дешевший за японський. Але різноманітні форми чеського і японського - це справжня знахідка для любителів біжутерії.
 • Дріт. У бісероплетінні завжди потрібен дріт різної товщини: тонкий - для нанизування бісеру, товстіший - для великих деталей (гілочок, стебел), і товстий 1,5-3мм - для стовбурів дерев. Існує безліч кольорів спеціального дроту для бісероплетіння: зелений, червоний, жовтий та ін. Він продається у відділах товарів для рукоділля в моточках по 10 штук, по 50 метрів. Дріт вибирають в тон бісеру, що робить його менш помітним в роботах.

Я часто використовую такий дріт при плетінні кольорів. Для дерев же використовую мідний дріт з електричних проводів. Купити їх можна в будівельних магазинах. При плетінні великих листків, як наприклад, лист орхідеї, я користуюся флористичними стрижнями (не в паперовій обмотці, а покритій кольоровим лаком). Вони добре зберігають форму, міцні і колір (зелений) мені дуже підходить. Такі стрижні, на жаль, знайти в магазинах практично неможливо, тільки замовляти через інтернет. Але це того варте! Повірте моєму досвіду. А для стовбурів дерев і товстих стебел квітів зазвичай використовують алюмінієвий дріт, її також можна знайти в будівельних магазинах.

 • Ножиці. Кусачки. Для обрізки дроту, тейп-стрічки, ниток та іншого.
 • Нитки, тейп-стрічка або флористична стрічка. Для обмотки гілочок, стеблинок і стовбурів дерев, а також для прикріплення гілочок одна до одної і до стовбура. Для прикріплення можна брати найпростіші нитки в котушках, якими шиємо. Для обмотування гілочок квітів використовують нитки муліне зеленого або іншого потрібного кольору. Іноді беруть пряжу і нею обмотують стовбури бонсаїв. Але мені такий варіант не дуже подобається, уявіть, як збирається пил на пряжі... Тейп-стрічка або флористична стрічка зустрічається різна.
 • Флорлента або тейп-стрічка різної якостіНею також обмотують або примотують гілочки, економлячи при цьому багато часу. Я якось замовила і мені прийшла дуже симпатична, тоненька і менш клейка стрічка, ніж та яку я купила в відділі товарів для шиття - вона була явно дешевої якості, дуже липка і здавалася більш товстою, але і коштувала трохи дешевше. Тому, думаю, є сенс замовляти таку універсальну річ як тейп-стрічка в магазинах товарів для флористів.
 • Гіпс. Для обмазування стовбурів дерев сумішшю ПВА + гіпс і для посадки-заливки виробів.
 • Клей ПВА. Також необхідний для обмазування стовбура і гілок, і для приклеювання декору. Я використовую найпростіший будівельний у відерці.
 • Посуд для посадки. Тут все ясно. Можна взяти миски, вазони, керамічні або пластикові горщики для кімнатних квітів, піддони і багато іншого.
 • Декор. Як декор використовують мох, сизаль, штучну траву, фарбований і дрібно нарізаний паралон, намистини, камінчики, черепашки, фігурки, сонечка... Список можна продовжувати. Прикрашають, кому як фантазія підкаже.

354

Також рекомендуємо:

Майстер класи із вишивання ікон бісером. Корисні поради та важливі деталі.
Хіба може бути краща розвага для дівчинки, ніж створення чогось красивого?